Alışveriş sepetiniz boş!


Facebook Sayfadaki Gönderilerin Erişimi Nasıl Artırılır ?

 

Facebook Sayfadaki Gönderilerin Erişimi Nasıl Artırılır ?

   Facebook sayfa sahiplerinin bir çoğu erişimin düşük veya tutarsız olmasından şikayetçiler. Aynı zamanda daha az beğeniye sahip olan sayfaların, daha çok kişiye erişebilmesinin sebeplerini de merak etmektedirler. Peki nedir bu erişimi artırmanın yolları ?

   Erişimi artırmanın en iyi yolu tabiki Facebook reklamlarıdır. Fakat pek çoğumuz her gönderi için ücret ödemek istemez. Yazımızda belirteceğimiz birkaç ücretsiz yolla sayfanızdaki erişim tavan yapacaktır.

   Öncelikle sayfanın ne olursa olsun tamamen organik olması gerekmektedir. Sayfaya hile ile kazandırılan her üye sayfanın etkinliğini yitirmesine sebep olacak bir etmendir.  Organik bir sayfanın erişimini artıracak en iyi yöntem ise paylaşılan gönderilere, üyelerin yorum yapmasıdır. Bunu sağlamak için farklı yöntemler vardır. Son zamanlarda da gördüğümüz "Sayfamız şikayet altında, herkes en az bir yorum atsın" gibi gönderileri sayfa sahipleri tamamen erişimi artırmak için planlamıştır. Ayrıca gönderiler ne kadar kaliteli olursa, beğeni sayısı da o kadar fazla olacağı için özgün ve kaliteli gönderi paylaşmak da erişimin artmasına katkı sağlayacaktır. 

   Facebook'a yeni gelen "Hayranlarınızın Çevrimiçi Olduğu Zaman" özelliği ile gönderileri üyelerinizin en çok çevrimiçi olduğu zamanlarda paylaşmanız erişimi artırmada rol oynayacaktır.  Ayrıca gönderi sıklığını artırmak erişimi artıma yolunda atacağınız en büyük adımlardan biridir.

   Sayfanızdaki gönderilere yapılan yorumlara yanıt vermek bu konuda kesinlikle fayda sağlayacaktır. Ek olarak sayfanızdaki gönderileri beğenip, yorum yapan; sayfanızı yakından takip eden kişileri etiketleyerek erişimde doruğa ulaşabilirsiniz.

   Özellikle sayfanızda diğer gönderilere göre daha fazla ilgi gören gönderilerinizi tekrar paylaşmanızı kesinlikle öneririm. Sayfanızda herkesin paylaşım yapmasına ve yorumlarda resim kullanmasına izin vermek, bu konuda alacağınız tavsiyeler arasındadır.

   Yazımızda verilen tavsiyeleri uyguladıktan sonra erişim mutlaka yükselecektir. Unutmayın erişim arttıkça artmak isteyecektir...
Diğer yazımızı okumak için tıklayın: FACEBOOK ERİŞİM SORUNU | KESİN ÇÖZÜM